Ponadczasowa zabawka

Klocki dla dzieci to zabawka, która jest nieodłącznie związana z dzieciństwem. Jest to gadżet, który towarzyszy dzieciom od wielu pokoleń dostarczając wiele radości i uśmiechu na twarzy. Jednak oprócz funkcji urozmaicającej zabawę, klocki spełniają również inną – wpływają na rozwój dziecka. Klocki dla dzieci występują w zróżnicowanych wariantach, dlatego też w ofercie znaleźć można zabawki przeznaczone dla maluchów, które skończyły 1 rok życia, a także starszych. 

Klocki wspierają rozwój dziecka

Konstruowanie budowli, tworzenie różnych kształtów oraz figur rozwija myślenie przestrzenne oraz pobudza wyobraźnię, pomysłowość i kreatywne myślenie. Ćwiczą precyzję, dokładność, koncentrację oraz skupienie uwagi przez dłuższy czas. Trenują cierpliwość i wytrwałość. Dziecko po 1 roku życiu dotykając klocków, obserwując je i ściskając, nabywa zdolności rozumienia tekstur oraz twardości, a także ćwiczy chwytanie. U nieco starszych dzieci obserwuje się poprawioną koordynację wzrokowo-ruchową. Zatem zabawa za pomocą klocków może pozytywnie wpływać na rozwój poznawczy, motoryczny, a także emocjonalny. 

Zabawa pełna radości 

Dzieci bardzo chętnie przenoszą klocki z miejsca na miejsce, przesypują je i przekładają. Tworzą konstrukcje poziomo i pionowo. Uczą się ustawiać klocki na sobie i budują wysokie konstrukcje. Tworzą własne dzieła, układają w rzędach, budują zamki, wieże, środki transportu, takie jak pociągi, ciuchcie. Im starsze dziecko tym budowanie jest bardziej zaawansowane i różnorodne. Taka zabawa przynosi dzieciom mnóstwo frajdy i radości. Bardzo często zabawa klockami odbywa się w grupie, co sprzyja współpracy i integrowaniu się z innymi. 

Klocki dla dzieci zestaw to zdecydowanie ponadczasowa zabawka, która wspiera rozwój dziecka, a jednocześnie jest dla niego atrakcyjna. Dzieci uwielbiają klocki, ich różne kształty, rozmiary i kolory powodują zaciekawienie. Szeroki wybór klocków drewnianych, piankowych oraz wykonanych z innych tworzyw można dopasować do wieku i zaawansowania dziecka. 

Tagged , , , , , ,